PAYLAŞ

Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu

Şirketimiz bünyesindeki sertifikalı SMM Elektrik Mühendisleri ile müşterilerine YG İşletme Sorumluluğu hizmetini vermektedir.

Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, 1 kV ve üzeri enerji ile beslenen tesis ve binalar, işletmelerinde Elektrik Mühendisleri Odası tarafından eğitim almış sertifikalı bir Elektrik Mühendisi bulundurmak veya sözleşmeli olarak dışarıdan hizmet almak zorundadırlar.

Firmamız bünyesindeki sertifikalı SMM Elektrik Mühendisleri ile müşterilerine Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu hizmetini vermektedir.

Trafo merkezlerinde bulunan trafolar, sistemin en önemli parçasını oluşturmaktadır. Trafo merkezinde veya bu merkezin herhangi bir kısmında yapılacak olan kontrol ve bakımdan önce mutlaka emniyet ve güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Bu önlemler can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.

Trafonun verimli çalışması, arızaların önlenmesi veya önceden tespiti için periyodik olarak bakım ve ölçümlerinin yapılması gerekir. Bakım ve ölçümler trafoların uzun ömürlü olması açısından büyük öneme sahiptir. Ayrıca bakımı yapılmayan trafo merkezlerinin, can ve mal güvenliği için bir tehdit olduğu asla unutulmamalıdır.

Trafo işletme sorumluluğu yaptığımız trafoların senelik periyodik kontrol ve bakımlarını da yapmaktayız. Ayrıca işletmesinde kontrol imkanı bulunmayan müşterilerimizin kompanzasyon sistemlerini ücretsiz olarak takip ederek düzgün çalışmasını sağlamakta ve firmaların cezai duruma düşmesini önlemekteyiz.

Bilgi ve teklif için lütfen irtibata geçiniz.